oktatóink
VEZETŐ OKTATÓK
IAMYANK
2013 és 2015 között megjelent EP-i (Cold Summer, City of Nobody) széleskörű szakmai elismerést gyűjtöttek be a hazi zenei sajtóban, majd a POSSIBLE-el közös projectjét - mely során egy mobil platformokra tervezett játékkal szoros összefonodásban készült el Lost Sounds c. EP-je - a hazai és nemzetközi reklámipar több mint 40 díjjal ismerte el.
Első nagylemeze 2016-ban megjelent ‘Hiraeth’ c. nagylemezét követő iamyank Live Band turné után nem sokkal visszavonult és zongora-cselló duóban formájában Atreyu’s Horse néven improvizatív ambient side projecttel koncertezett többek között a Piano Day Budapest-en is. 2018 nyarán a Művészetek Völgye meghívására 18 fős szimfonikus zenekarral lépett színpadra teltházas koncerteket adott előbb a Trafóban, majd a Müpa Fesztiválszínházában is.
Alkotótevékenysége mellett több mint 7 éve vezető oktatóként tevékenykedik az imPro School-ban synthesis, sound design, mixing, mastering és live performance témakörökben. Workshopok, vendég előadások, kerekasztal beszélgetések gyakori meghívottja, így vett részt többek között PTE Elektronikus Zenei Médiaművészet képzés mesterkurzusán, a Majdnem Híres illetve Hangfoglaló Program Backstage fórumain, a BME Digitális Zeneipar kurzusán, a TEDxBudapest-en és több alkalommal az Electronic Beats Budapest és a romániai Electric Castle fesztivál szakmai programjain is. Az Artisjus által szervezett Dalszerző Expon két egymást követő évben is vezette a "Nyitott Stúdó" programot kizárólag erre a célra dedikált helyszínen.
ZSÜD
Az imPro School oktatója, irodavezetője és menedzsere, valamint az imPro Podcast műsorvezetője. Klasszikus zongorát és zeneelméletet tanult, majd elvégezte az imPro School Zenei Producer és Sound Design képzéseit. Rendszeresen tart workshopokat, a Majdnem Híres Rocksuli vendégelőadója mentális egészség témában.
Szívesen kísérletezik interaktív live rendszerek kialakításával, festményeket és különböző objektumokat is midi kontrollerré alakítva.
Aktívan foglalkoztatja a kreatív alkotás, pszichológia, neurológia és menedzsment halmazok keresztmetszete, rendszeresen tart előadást és workshopokat mental health, valamint self management témában is.
Dolgozott együtt John Foyle /Gorillaz, Blur/ producerrel, valamint számos nemzetközi kollaborációban vett részt.
OKTATÓINK
Szekeres géza /chillium trio/
2001 környékén végzett hangmesterként, aktív producer, designer, maker, hacker. Chillum Trio név alatt számos hazai és nemzetközi művésszel dolgozott. A kétezres évek elején olyan hazai helyszíneken live-actezett mint Frankhegy, Cöxpon, Rudas fürdő, Pécsi vidámpark. 2004-ben Laurent Garnier válogatta ki számait egy nemzetközi kiadványra.
2013-ban hallgatóként őt is beszippantotta az imPro, majd 2014-ben megnyerte Gilles Peterson nemzetközi remix versenyét, így két hét alatt egy albumot rögzíthettek együtt Kubában, melyből több Brownswood kiadvány született. 2015-ben visszahívták Havannába játszani, ahol egy élő produkciót raktak össze.
baráti zoltán /skrude/
Skrude, azaz Baráti Zoltán 18 éves korában kezdett el érdeklődni az elektronikus zene készítése iránt, a Koan Sound hatására. 20 évesen elvégezte a budapesti ImPro School-t, majd ott is maradt laborvezetőként, aminek köszönhetően iamyankkal közös juke-footwork side-projectje, a 6T is megalakult.
Az elmúlt években a trap, illetve a future beats/bass irányába vitte a zenéit, jellemzően minimalista, basszusorientált, és nagy hangsúlyt fektet a szokatlan ritmikákra. Voltak már megjelenései Buygore-on, Caps Lock-on, Mad-Hopon, Never Slepten, hazai fronton pedig a Babylon Recordson illetve az Unframeden. Zenéit olyan producerek/DJ-k szupportálják, mint Borgore, Herobust, Quix, UZ vagy Andrew Luce.
kovács krisztián /chris.su/
Chris.SU magyar drumandbass producer, aki pár társával együtt elérte, hogy hazánk felkerüljön a műfaj nemzetközi térképére, és azóta is a legmenőbb fejek között tartják számon. Miután megjelent az Astro-Sine című trekkje a DSCI4-nél, a zenéit a legnagyobb drumanbass Dj-k pörgetik, többek között Klute, Ed Rush, Concord Dawn, Pendulum, Ill.Skillz, BSE, Bailey, Flight, D-Bridge, Matrix, Teebee, Dieselboy és Andy C.
OROSZ MIHÁLY /PASSED/
A pécsi konzis évek után a Zeneakadémián végzett zeneismeret és ének-zene tanár szakon. Imád tanítani, pályája első éveiben egy budapesti ének-zene tagozatos gimnáziumban ötvözte nagy lelkesedéssel a klasszikus alapokat a modern zenei stílusokkal. Ha munkáról van szó, abszolút „zenei mindenevő” – zeneszerzőként írt már musicalt, filmzenét, otthonosan mozog az amerikai népzenei stílusokban, hangszerelt már indie rock és hárfás popzenét is, az imPro School zenei producer képzésének elvégzése során pedig még szorosabbra fűzte kapcsolatát az elektronikus zenei műfajokkal.
Az NKA Hangfoglaló Program Poptanítás munkacsoportjának tagja, a „Legyen a könnyűzene is mindenkié!” konferencia szakmai előadója. Rendhagyó énekóráival, amelyen az élő és az elektronikus zenei műfajokba kalauzolja a középiskolásokat, 2016 óta járja nagy sikerrel az országot, miközben hol Budapesten, hol pedig Svájcban él és dolgozik.
KÁROLY TAMÁS /HANGART STUDIO, miskolc/
A HangArt Studio vezető hangmérnöke, producer, zenész.
1992-től zenél aktívan, 2000-ben hangtechnikusként végez, 2005-től stúdiózik.
Rengeteg hangszeren játszik, nagyon ízlésesen nyúl mindenféle műfajhoz.
Sok ismert hazai dal készítésében vett már részt, munkáit rendszeresen játszák a rádiók, zenei tv csatornák.
4. éve OKJ-s hangtechnikusi iskolában tanít. Az ImProban órái lendületesek, interaktívak, tanulságosak. Törekszik arra, hogy amit átad ne csak elmélet maradjon, hanem a gyakorlatban is hasznosítható legyen.
CSÁNYI RITA /THE ANAHIT/
Londonban a The Institute of Contemporary Music Performance (ICMP) dalszerzés szakán tanult és szerzett diplomát 2017-ben. Első lemeze egyben a diploma munkája is volt, melynek címe In The Dark. A londoni évek során olyan emberektől tanult, mint Paul Stanborough (többek között Kylie Minogue, Tina Turner, Natasha Bedingfield lemezein dolgozott), Jason O’Bryan (Dub Pistols basszusgitárosa), Gerard O’Connell (RITUAL, Dua Lipa, Kylie Minogue dalszerzője). Tanulmányai után hazaköltözött és megalapította a The Anahit zenekart, akikkel kevesebb, mint három év alatt számos szakmai sikert értek el. Előzenekaroskodtak 2 aréna koncerten, felléptek a Sziget Fesztiválon, megnyerték a Veszprémi Utcazene Fesztivál szakmai díját, illetve a Lonely című számuk bekerült egy európai rádiós kampányba, mely által a mai napig rotációban játszák a dalt Olaszországban, Németországban és Litvániában a nagyobb rádiók. Rita a The Anahit mellett más projektekben is dolgozik, reklámfilmzenéket készít illetve más előadóknak is ír dalokat magyarul és angolul egyaránt.
SASHEGYI SOMA /THE ANAHIT/
Hangszeres zenészként a több száz férőhelyes koncerthelyszínektől a legnagyobb európai showcase fesztiválon (ESNS) át, egészen a tízezer főt befogadó terekig, számtalan különböző stílusú formációval állt már színpadon, mint billentyűs. Fő csapásvonala leginkább az R&B határterületein érhető tettem. A The Anahit zenekar zenei producere, de e mellett gyakorta játszik szerepet más előadók dalaiban is.
PEJTSIK PANNA
Énekesként, illetve vokális és szimfonikus hangszerelőként évek óta a magyar zenei szféra aktív résztvevője.
Az általa alapított VoiceStation projektkórussal hazai koncertek (pl. HAVASI, Honeybeast, Beton.Hofi, Follow the Flow) és nemzetközi videojáték/filmzene felvételek rendszeres közreműködői.
Énekesként, illetve hangszerelőként vagy karmesterként dolgozott többek között ezekben a videojátékokban/filmzenékben: Elden Ring, The Elder Scrolls, Marvel - Loki, Black Adam, Transformers: Rise of the Beasts. Legutóbb részt vett a 2023-as Peter Gabriel turné pre-produkciós munkálataiban is.
2021-ben ismerte meg a szélesebb közönség mint énekes-dalszerzőt, amikor A DAL műsorában bemutatkozott "Fehér Elefánt" című szerzeményével. Azóta -a többi projektje mellett- dalszerzőként is alkot és koncertezik, 2021-ben ő maga is elvégezte az imPro dalszerző képzését.
Alpár Balázs
Alpár Balázs zeneakadémiai végzettségű, számos műfaji területen aktív zeneszerző, producer, filmzeneszerző és sound designer, az Európai Filmakadémia tagja. Hibrid kamara- és szimfonikus koncertdarabok, elektronikus és jazz-kompozíciók mellett nagyszámú filmzenei, színházi és reklámzenei alkotás fűződik nevéhez. Alkalmazott zenei produkciós műhelyét a legendás Pannónia Stúdió falain belül vezeti.
Többek között olyan mozifilmekhez, sorozatokhoz komponált zenét, mint az “ULTRA” (HBO Europe), “Egy kupac kufli”, “Virtuózok”, “Teljes szívvel”.
A MÜPA és a Klasszik Rádió hang-arculatának megalkotója, a Kedd Animációs Stúdió állandó zeneszerzője és sound designere. A közelmúltban olyan hazai és nemzetközi partnerekkel dolgozott együtt, mint az HBO, az AMC Networks, Zomborácz Virág, Szász Attila, Jankovics Marcell, M. Tóth Géza filmrendezők, Lackfi János költő, a Prima Primissima Gála, a Vodafone, a Philips, a General Electric, vagy az osztrák ORF rádióadó.
Komolyzenei zeneszerzést a budapesti, médiazeneszerzést pedig a bécsi zeneakadémián tanult, ahol a Popularmusik Institut kutatójaként doktori fokozatát is szerezte, műfajötvözések témában.
Hangszeres előadóként rendszeresen lép színpadra mint a Fugato Orchestra és a Fele Királyság együttesek vezetője és billentyűse. Koncertjein az elmúlt időszakban közreműködtek többek között Harcsa Veronika, Tompos Kátya, Tátrai Tibor, Hien, Delov Jávor (Random Trip), Nikola Parov, valamint Laár András.
Filmzenei karakter-fejlesztést és zeneszerzést rendszeresen oktat olyan intézményekkel és szakmai rendezvényekkel együttműködésben, mint az SZFE, a Pécsi Tudományegyetem, az Artisjus DEX, a Friss Hús és az Anilogue Nemzetközi Filmfesztivál, vagy a TEDx Danubia konferenciák.
SALLAI LÁSZLÓ
Énekes, basszusgitáros, gitáros, újságíró, tanár. Tagja a Platon Karataevnek és a Galaxisoknak, frontembere és fő dalszerzője a Felső Tízezernek, a Somersault Boynak és a Captain Average-nek, emellett szólóesteket is tart. A hazai fesztiválok és klubok rendszeres fellépője, emellett több európai turnén is részt vett már. A Platon Karataevvel Fonogram-díjat kaptak a Partért kiáltó című lemezükért. Kurátora volt az Európa Kiadó és a Kaláka előtt tisztelgő feldolgozáslemezeknek. 2020-ban A mi emberünk címmel megjelent egy szerzői válogatáslemeze vinylen a Draze Records kiadásában. Egy időben punk/hardcore-koncerteket szervezett, később inkább zenei újságíró lett, rendszeres szerzője a Magyar Narancsnak és a Librariusnak. Első dalát 2004-ben írta, és ebből a szenvedélyből azóta sem sikerült kigyógyulnia.
ALAPÍTÓ
deák ambrus, alapító /amb/
Ambrus az imPro School-t a University of West London Music Technology Specialist szakának elvégzése után alapította 2010-ben. Budapesten született, Hollywoodban él és dolgozik. 2013 óta Ableton által hitelesített oktató. Jelenleg a zene- és filmipar egyik legrangosabb fõiskolája, a Los Angeles Film School Audio- és Music Production szakának programigazgatója. Többszörös Grammy díjas munkatársai olyan neves projektek producerei és hangmérnökei mint Snoop Dogg, Madonna, Christina Aguilera, Busta Rhymes, Run DMC, 2Pac.
DJ-ként körbeturnézta Európát, Ausztráliát, és Amerikát. Lemezeivel több ízben nyert díjat és került az eladási listák elsõ helyére. Keverési kreditjei között szerepel a Beneath The Leaves címû film az Oscar díjas Mira Sorvino fõszereplésével. Vezetõ mastering hangmérnökként többszáz projecten dolgozott—nemrég a méltán népszerû Gorillaz MC-jének új albumát csiszolta tisztára.
Szabadidejében TV sorozatoknak készít zenét, többek között a Sony Pictures megbízásából.
ELŐADÓINK VOLTAK
csontos bence /ben leavez/
Producer, médiaművész, hangszerfanatikus. 2010-ben kezdett el hangszeres zenével foglalkozni a dobtól a gitáron keresztül a zongoráig míg eljutott az elektronika világába. 2016-ban jelentkezett az imPro-ba amelynek elvégzése után elindította a Ben Leavez nevű elektronikus zenei projektet. Országszerte számos helyszínt végigzenélt egyre fejlődő live act-jeivel. Az első független kislemezéről szármozó “Etűd” című dal megszólalt a BBC “The Cultural Frontline” podcastjában. Jelenleg live act performanszokkal, kísérleti elektronikával és audiovizuális művészettel foglalkozik.
karányi dani /karanyi/
Zeneszerző, dj, reklámszakember, reklámfilmrendező. Tizenkilenc éves kora óta aktív részese a magyar zenei életnek, 2008 óta a Friendly Advertising reklámcég társtulajdonosa.
Deutsch gábor /anorganik/
Zenei producer és hangmérnök, Anorganik, Raster és Gary Blade álneveken alkot. Első albuma 2000-ben jött ki a német Mole Listening Pearls kiadónál. Számai és remixei jópár bakeliten, és több mint 80 válogatás CD-n jelentek meg szerte a világban. 2004-től hangmérnökként dolgozik, 2005-ben a berlini székhelyű prominens Calyx masteringnél, majd ismét itthon kever és főleg masterel (Zagar, Dj Bootise, Anima Sound System, Amorf Ördögök, Erik Sumo, Brains, Kiscsillag, 30Y, HS7, Soerii&Poolek, Jazzékiel, Barabás Lőrinc Eklektrix, Kiss Erzsi, Realistic Crew, Yonderboi, DJ Naga).
tóth péter benjámin /Artisjus/
Jogász és PR kommunikációs szakember, az ARTISJUS stratégiai és kommunikációs igazgatója. Nevéhez fűződik az Artisjus 2010-ben megkezdődött kommunikációs stratégiája és annak végrehajtása. Rendszeresen tart előadásokat szerzői jogi témában mind jogász, mind művész hallgatóknak. A Dal+Szerző magazin és blog alapítója.
prieger zsolt /anima sound system/
Prieger Zsolt a kelet-európai népzenét és a modern elektronikát elsőként ötvöző, Európát többször is körbeturnézó együttese, az Anima Sound System alapító szerzője. Számos project producerként és újságíróként is bizonyított, a magyar zeneiparban megkerülhetetlen személyiség.
fábián ferenc /ferko/
Producer, billentyűs, hangmérnök, szinti fanatikus. 2013-ban jelentkezett az ImProba, amelynek az elvégzése után Radics Marcival (Apollo Dixon) megalapították a Laser Tasilot, és körbe zenélték a budapesti és a határon túli éjszakát. Első szóló projektje az Undertheskin, amellyel Insider című EP-jét az ASAN jelentette meg. Hangmérnökként, producerként vett részt az Immigrants I Need Help című lemezén és sok egyéb kiadvány esetében. Az imPro házi kiadójánál jelent meg Smokin’ című dala, az első Unframed Records kiadványon, majd 2015 végén ugyanitt második EP-je Outsider címmel. Újabban Ferko néven jelentet meg 4/4 orientált zenéket és járja a klubokkat az ehhez kapcsolódó live set-jével, illetve sound designer-ként és producerként dolgozik különböző projekteken.
horváth gáspár /Jumodaddy/
JumoDaddy, az Irie Maffia és Kelemen Kabátban zenekarok billentyűs-dalszerzőjeként ismert Horváth Gáspár elektronikus zenei alteregója. Több mint tíz éves dj rutinnal a háta mögött, az ország egyik legsokoldalúbb dj-producere, aki stiláris megkötöttségek nélkül mozog az basszus zene, a trópusok ritmusai és a legújabb EDM mozgalom zenei világa között.
turza tamás
Turza Tamás pályáját a kétezres évek közepén kezdte az LD50.hu alternatív zenei- és közösségi portál egyik rendezvényszervezőjeként, majd onnan kiválva a Kék Yuk (volt Supersonic Technikum, jelenleg KVLT BP) programszervezésében vett részt.
2007-ben mint produkciós munkatárs állt munkába az A38 Hajó programszervezésén.
2014-ben programigazgatóként a Tesla Budapest klub és kulturális központ tervezésében és építésében, majd az első másfél év programjának és aculatának kialakításában játszott szerepet, 2015 őszétől pedig az újraálmodott és felújított Corvin (korábban Corvintető) klubmenedzseri, produkciós feladatokért és részben programokért felelős munkatársa, tanácsadója az új tulajdonosi kör oldalán.
palotai zsolt /dj palotai/
Palotai Zsoltról elég nehéz bármi olyat mondani, ami ne tűnne közhelynek, százszor lerágott csontnak. A Tilos az Á-ban kezdte lemezlovas pályafutását, és a 90-es évek végére a dj-k pápája lett. Az olimpiai bajnok futballbíró fia a Tilos Rádión és a partikon sok-sok fiatal DJ-nek ad ösztönzést. Ha a stílusáról kérdezed, azt mondja free style.
giorgio pona /sae Milan, Italy/
Giorgio Pona a világ egyik legnagyobb média iskolájának, az SAE College-nek az olasz campusán dolgozik mint senior oktató és campus manager. Több alkalommal látogatott az imPro School-hoz, hogy Music Business Management témakörben fejtse ki ismereteit és véleményét - hol az imPro HQ-ban, hol a Budapesti Műszaki Egyetemen jóvoltából a BME-n.
paul crossmann /point blank, london, uk/
Paul Crossman a londoni Point Blank iskola egyik oszlopos oktatója, aki már több ízben járt az imPro School-nál előadást tartani Sound Design témában. Húzós breakbeat groovejaival és rengeteg turnéjával General MIDIként vált ismertté szerte a világon.
kelemen lászló /dope calypso/
Kelemen László a Dope Calypso zenekar gitárosa és managere, aki reklámos karrierje mellett és a Zeneipari Hivatal zenei menedzsment kurzus elvégzése után az Ivan & Parazol és a makrohang zenekarok nemzetközi piacra lépését is segítette. Ma már inkább saját zenekara exportjára koncentrál és ezek mellett a Budapest Showcase Hub alapítójaként a konferencia és showcase szervezésbe is belekóstolt.
NAGY ÁKOS
Rendszeresen tanít a MOME doktori iskolájában, valamint tarott már zenéjéből előadást a Stockholmi Királyi Zeneakadémián. 2018-tól a prizMA c. műsort vezeti a Tilos Rádión.
Művészete szintetikus, szintetizáló hajlamú, amely a németalföldi polifón hagyományokból építkezik. Szinesztéziás hajlama miatt régóta kutatja és előszeretettel alkalmazza műveiben a mikrotonalitást, a különféle hangolási rendszereket. Évek óta kísérletezik különféle pszichoakusztikai „trükkökkel”, például: különböző tempójú tremolók morfolásával, a binaurális ütem jelenségével, alacsony frekvenciás jelekkel, pulzárok és magnetárok, valamint más az űrből érkező rádiójelek hangjaival, különféle spektrális torzításokkal, tritonusz és oktávparadoxonokkal, glissandoszerű hatásokkal, skálaillúziókkal, Doppler-effektussal.
Zenéje a korai és a második világháború utáni avantgárdból, az amerikai experimentális, a korai pszichedelikus zenékből, számos európai és Európán kívüli népzenéből, és természetesen a korábbi korok művészetéből táplálkozik. Zenéje tömör tömböket rakosgat egymás mellé, és ezek sokszor jelennek meg egymásra halmozva, amelyet layer technikának nevezett el. Kedveli a különféle matematikai sorozatokat, a variáció és a permutáció elve alapján szerveződő textúrákat, amelyeket bonyolult poliritmikus, politempós anyagokkal dúsít.
fancsikai péter
A Színház- és Filmművészeti Egyetem színházi dramaturg szakán eltöltött két év után a MOME Media Design szakán végzett 2012-ben.
Az imPro Zenei producer képzését 2017-ben végezte el, majd ezután valamennyi újonnan induló képzésen is részt vett hallgatóként.
Színészként, videósként, zenei producerként, filmes projektek és színházi előadások zeneszerzőjeként tevékenykedik. 2019 óta az imPro oktatója.
SZŐKE CSABA /GAINLAB STUDIOS/
A Gainlab Studios egyik alapítója, elsősorban utómunkára - keverésre és mastering-re - szakosodott hangmérnök. A szakmát volt alkalma a Magyar Rádió berkein belül kitanulni. Mérsékelt hazai sikerek után külföldi produkciók résztvevője ghost producerként, valamint egy broadcast stúdió eszközök disztribúciójával foglalkozó cég vezetője idehaza. Mindig is vonzotta az akusztika témaköre, ennek nyomán több hazai stúdió és rendezvényterem akusztikai tervezését bízzák rá, később elő is ad a témában, illetve tanácsadói szerepet vállal külső projektekben. Keményebb szintetizátor hangzások kedvelője és aktív művelője, sok hangszer fordult már meg a keze alatt, vagy található jelenleg is a birtokában.